A RetroSearch Logo

Home - News ( United States | United Kingdom | Italy | Germany ) - Football scores

Search Query:

Showing content from https://uk.wikipedia.org/wiki/Windows_Embedded_Compact below:

Windows CE — Вікіпедія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Windows CE (вона ж WinCE) — це варіант операційної системи Microsoft Windows для кишенькових комп'ютерів, мобільних телефонів, включаючи смартфонів і вбудованих систем. Windows CE не є «спрощеною» версією Windows для настільних ПК, вона ґрунтується на зовсім іншому ядрі. Підтримуються архітектури x86, MIPS, ARM і процесори Hitachi SuperH.

Windows CE оптимізована для пристроїв, що мають мінімальний обсяг пам'яті: ядро Windows CE може працювати на 32 КБ пам'яті. З графічним інтерфейсом (GWES) для роботи Windows CE знадобиться від 5 Мб. Пристрої часто не мають дискової пам'яті та можуть бути сконструйовані як «закриті», без можливості розширення користувачем (наприклад, ОС може бути «зашита» в ПЗП). Windows CE відповідає визначенню операційної системи реального часу.

На базі Windows CE засновані такі платформи, як Handheld PC, Pocket PC, Windows Mobile і Meizu OS, а також велика кількість промислових пристроїв[яких?] і вбудованих систем. Приставка Sega Dreamcast мала підтримку Windows CE. Самої Windows CE в початковій поставці не було, але вона могла запускатися на приставці з CD. Деякі ігри використовували цю можливість.

Часто назви Windows CE, Windows Mobile, Pocket PC використовують як взаємозамінні. Це не зовсім правильно. Windows CE - це модульна операційна система, яка є основою для пристроїв декількох класів. Будь-який розробник може купити інструментарій (Platform Builder), який містить всі ці компоненти й програми, що дозволяють побудувати власну платформу. При цьому такі додатки, як Word Mobile / Pocket Word, не є частиною цього інструментарію.

Windows Mobile найкраще уявляти собі як набір платформ, заснованих на Windows CE. Зараз[коли?] до цього набору входять платформи: Pocket PC і Portable Media Center. Кожна платформа використовує свій набір компонентів Windows CE, плюс свій набір супутніх особливостей та програм.

Версія дата виходу Кодове ім'я Примітки Windows CE 1.0 листопад 1996 "Alder" Windows CE 2.0 вересень 1997 "Birch" Windows CE 3.0 червень 2000 "Cedar" Windows CE 4.0 січень 2002 "Talisker/Jameson/McKendric" Windows CE 4.2 Windows CE .net Windows CE 5.0 серпень 2004 "Macallan"

Додано:

Для ОС Windows CE 5.0 Microsoft пом'якшила умови ліцензії на початковий код, поширюється в рамках ініціативи Shared Source. Так, споживачі зможуть поширювати модифіковані версії системи в комерційних цілях, при цьому зберігаючи за собою права на зроблені зміни. Раніше Microsoft вимагала надавати їй всі виконані модифікації.

Windows CE 6.0 вересень 2006 "Yamazaki"

Додано:

Windows CE 7.0 Березень 2011 "Chelan" Windows Embedded Compact 2013 червень 2013 -

Згідно з програмою ліцензування Shared Source, початковий код може бути наданий стороннім розробникам програмного забезпечення. Однією з переваг Майкрософт називає відсутність копілефту і необхідності надавати Майкрософт доступ до своїх змін.[1]

Основні конкуренти WinCE — це VxWorks, eCos, OSE, QNX, Symbian OS, iPhone OS, різні похідні Linux (наприклад: μClinux, Google Android, Maemo і OpenMoko) і, найвідоміший, PalmOS. Деякі виробники пристроїв також виготовляють свою власну систему.


RetroSearch is an open source project built by @garambo | Open a GitHub Issue

Search and Browse the WWW like it's 1997 | Search results from DuckDuckGo

HTML: 3.2 | Encoding: UTF-8 | Version: 0.7.4