Firefox vas pred napadi ščiti tako, da na spletnih straneh, ki naj bi bile varne, zavrne morebitno škodljivo nezavarovano vsebino. Preberite članek, če želite izvedeti več o mešani vsebini in kako veste, da jo je Firefox zavrnil.
Kaj je mešana vsebina in kakšna so tveganja, povezana z njo?HTTP je sistem za prenašanje informacij s spletnega strežnika v vaš brskalnik. HTTP ni zavarovan, zato je mogoče, ko obiščete stran s HTTP, vaši povezavi prisluškovati in se v komunikacijo vmešati kot "tretji človek". Večina spletnih strani uporablja HTTP, ker po njih ne potujejo občutljive informacije, zato ni nobene potrebe po zavarovani povezavi.
Ko obiščete spletno stran, ki v celoti uporablja HTTPS, na primer stran svoje banke, boste v naslovni vrstici videli ključavnico (za podrobnosti glejte Ali je moja povezava na spletno mesto varna?). To pomeni, da je vaša povezava overjena in šifrirana ter tako zaščitena pred prisluškovalci in napadi tretjih oseb.
Vendar pa lahko s HTTPS zaščitena stran vsebuje tudi vsebino tipa HTTP, ki jo napadalec lahko prebere ali spremeni, čeprav večina strani uporablja HTTPS. Če ima HTTPS stran vsebino HTTP, pravimo, da je vsebina "mešana". Stran, na kateri se nahajate, je le delno šifrirana in ni varna, čeprav se zdi, da je. Za več informacij o mešani vsebini (aktivni in pasivni) si oglejte tale blog.
Kakšna so tveganja pri mešani vsebini? Napadalec lahko zamenja vsebino HTTP na strani in tako ukrade vaše geslo, dostopa do vašega računa, pride do vaših občutljivih podatkov ali poskusi namestiti zlonamerno programsko opremo na vaš računalnik.
Kako vem, da stran vsebuje mešano vsebino?Obstajata dve vrsti mešane vsebine: pasivna in aktivna. Razlikujeta se v stopnji grožnje, ki jo predstavljata. Ali ima stran mešano vsebino, izveste, če pogledate ikono ključavnice v naslovni vrstici.
Ni mešane vsebine: varnoZa več informacij o mešani aktivni in pasivni vsebini glejte članek na omrežju Mozilla Developer Network.
Dovolite prikaz mešane vsebineNalaganja nezaščitenih delov strani vam ne priporočamo, vendar če je potrebno, to lahko storite:
Zaščito lahko znova omogočite tako, da sledite prejšnjim korakom in izberete Omogoči zaščito.
Pozor: s tem, ko dovolite mešano vsebino, lahko postanete ranljivi za napade.
Ti prima sodelavci so pomagali napisati ta članek:
Postanite prostovoljecPridobivajte in delite svoje znanje z ostalimi. Odgovarjajte na vprašanja in izboljšajte bazo znanja.
RetroSearch is an open source project built by @garambo | Open a GitHub Issue
Search and Browse the WWW like it's 1997 | Search results from DuckDuckGo
HTML:
3.2
| Encoding:
UTF-8
| Version:
0.7.3